دانلود حل المسائل کتاب ترمودینامیک ون وایلن

حل المسائل کتاب ترمودینامیک ون وایلن


دانلود حل المسائل ترمودینامیک ون وایلن (تمامی فصول به صورت کامل)  در این مطلب حل المسائل ترمودینامیک ون وایلن را برای شما آماده کردیم که شامل تمامی فصول این کتاب می باشد. در اکثر دانشگاهها درس ترمودینامیک 1 و ترمودینامیک 2 از روی این کتاب تدریس می شود. (ترمودینامیک 1 تا فصل 10 و ترمودینامیک 2 از فصل 11 تا آخر کتاب) فصول مختلف این کتاب را به صورت مجزا برای شما آپلود کردیم تا استفاده از آنها راحتتر باشد. امیدواریم مورد استفاده شما قرار بگیرد.

ترمودینامیک

ترمودینامیک (به یونانی: θερμο «گرما» + δυναμική «توان و قدرت»)، شاخه‌ای از علوم طبیعی است که به بحث راجع به گرما و نسبت آن با انرژی و کار می‌پردازد. ترمودینامیک متغیرهای ماکروسکوپیک (همانند دما، انرژی داخلی، آنتروپی و فشار) را برای توصیف حالت مواد تعریف و چگونگی ارتباط آن‌ها و قوانین حاکم بر آن‌ها را بیان می‌نماید. ترمودینامیک رفتار میانگینی از تعداد زیادی از ذرات میکروسکوپیک را بیان می‌کند. قوانین حاکم بر ترمودینامیک را از طریق مکانیک آماری نیز می‌توان بدست آورد.

از دیدگاه تاریخی ترمودینامیک با آرزوی افزایش بازده موتورهای بخار گسترش یافت. به ویژه به سبب تلاش‌های فیزیکدان فرانسوی، نیکولا لئونارد سعدی کارنو که اعتقاد داشت افزایش بازده موتورهای بخار می‌تواند رمز پیروزی فرانسه در نبردها ناپلئون باشد. فیزیکدان انگلیسی، لرد کلوین، نخستین کسی بود که در سال ۱۸۵۴ تعریفی کوتاه برای ترمودینامیک ارائه داد:

«ترمودینامیک مبحثی‌است که ارتباط حرارت با نیروهای عامل بر قطعاتِ به هم‌پیوسته‌ای که پیکر سیستم‌ها را تشکیل می‌دهند، و همچنین رابطه میان حرارت با عامل الکتریسیته را بیان می‌کند.»

در ابتدا ترمودینامیک ماشین‌های بخار به صورت عمده راجع به خصوصیات گرمایی مواد مورد کاربرد- بخار آب - بود. بعدها این مبحث به فرایندهای انتقال انرژی در واکنش‌های شیمیایی مرتبط گردید.ترمودینامیک شیمیایی اثر آنتروپی بر فرایندهای شیمیایی را مورد بحث قرار می‌دهد. همچنین ترمودینامیک آماری (یا مکانیک آماری) با پیش بینی‌های آماری از رفتار ذرات سیستم، ترمودینامیک ماکروسکوپیک را توجیه می‌نماید.

مشخصات فایل

  • نام کامل کتاب: دانلود حل المسائل کتاب ترمودینامیک ون وایلن
  • حجم فایل: 27.1 مگابایت
  • انتشارات: ----
  • سال انتشار: 2011
  • نویسنده: ون وایلن - فارسی
  • تعداد صفحات: 371
  • کیفیت: Ebook

لینک های دانلود

دانلود لینک مستقیم

google+

linkedin

سید صادق کرمانیان
`

نویسنده: سید صادق کرمانیان

#کارشناسی مهندسی نفت

دیدگاه ها