دانلود کتاب مقاومت مصالح فردیناند پی بیر و ای راسل جانستون ترجمه بهرام پوستی

دانلود کتاب مقاومت مصالح فردیناند پی بیر و ای راسل جانستون ترجمه بهرام پوستی

مقاومت مواد ( Strength of materials) یا مکانیک مواد (Mechanics of materials) بخشی از علم مواد است که به مطالعهٔ استحکام مواد مهندسی و رفتار مکانیکی آن‌ها در حالت کلی (مانند تنش، کرنش، تغییر شکل و رابطه‌های میان تنش و کرنش) می‌پردازد. هدف اصلی از درس مقاومت مصالح فراهم کردن دست مایه‌ای است که مهندسان آینده بتوانند با استفاده از آن ماشینهای گوناگون و سازه‌های باربر را تحلیل و طراحی کنند. تحلیل و طراحی هر سازهٔ معلوم شامل محاسبه تنش‌ها و تغییر شکلهاست. در علم مواد، مقاومت یک ماده عبارتست از توانایی آن دراستقامت ورزیدن (تحمل کردن) در برابر بار اعمالی بدون شکست است.

مباحث مرتبط با مکانیک جامدات (mechanics of solid)یا مکانیک مصالح mechanics of material)) که در ایران اغلب با نام مقاومت مصالح(strength of material)  از آن یاد می شود شاخه ای از علم مکانیک است که با استفاده از روشهای تحلیلی به بررسی و تعیین مقاومت (strength) و صلبیت(rigidity) و نیز پایداری ارتجاعی(elastic stability)  اعضای باربر می پردازد. مبحث مقاومت مصالح که اصالتاً در حیطه مسائل مهندسی مطرح می گردد مانند علم تئوری ارتجاعی(theory of elasticity)  و تئوری خمیری (theory of plasticity) رفتار اجسام را با نگرش صرفاً ریاضی و با چنان دقتی تحلیل نمیکند.

مقاومت مصالح که از دروس اصلی رشته های مهندسی مکانیک و مهندسی عمران است و یکی از بهترین کتاب های مقاومت مصالح که در بسیاری از دانشگاه های ایران به عنوان مرجع اصلی استفاده می شود مقاومت مصالح بیر و جانسون است . این کتاب سرفصل های بسیاری از مطالب مورد نیاز یک مهندس سازه و مهندس مکانیک  را پوشش می دهد

در این پست ویراش چهارم کتاب مقاومت مصالح فردیناند پی بیر و ای راسل جانستون ترجمه بهرام پوستی را برای شما عزیزان دانلود آماده کرده ایم .

امیدواریم که برای شما دانشجویان محترم مفید باشد.

مشخصات فایل

  • نام کامل کتاب: Mechanics of Materials  4th Edition
  • حجم فایل: 50 مگابایت
  • انتشارات: -
  • سال انتشار: 2011
  • نویسنده: Ferdinand P Beer & E.Russell Johnston Jr
  • تعداد صفحات: 840
  • کیفیت: Scan

لینک های دانلود

دانلود لینک مستقیم

google+

linkedin

سید صادق کرمانیان
`

نویسنده: سید صادق کرمانیان

#کارشناسی مهندسی نفت

دیدگاه ها