دانلود جزوه مکانیک سیالات در مهندسی شیمی - Fluid Mechanics

دانلود جزوه مکانیک سیالات در مهندسی شیمی - Fluid Mechanics با اشاره به مطالب مقدماتی و بنیادی این درس، سعی داشته است هر دانشجویی با هر سطح علمی به سطح مطلوب در این درس برسد.

دانلود جزوه مکانیک سیالات در مهندسی شیمی - Fluid Mechanics با اشاره به مطالب مقدماتی و بنیادی این درس، سعی داشته است هر دانشجویی با هر سطح علمی به سطح مطلوب در این درس برسد. اشاره به تعاریف و فرمول‌های مهم، حل 52 نمونه تست در جزوه، بررسی و ارایه پاسخ تشریحی سؤالات مهندسی شیمی در آن از دلایلی است كه این جزوه را به عنوان یك جزوه منحصر به فرد در این زمینه تبدیل كرده است. تعداد سؤالات این درس در آزمون کارشناسی ارشد مهندسی شیمی در سال های اخیر 15 سؤال و ضریب آن برای رشته ی مهندسی شیمی 2 می‌باشد. منابع مهم این درس در دانشگاه‌های مختلف كتاب ایروینگ اچ شیمز و كتاب استریتر ترجمه مهندس علیرضا انتظاری، فرانك ام وایت ترجمه كریم موسوی نسب و مكانیك سیالات تألیف مجید ملكی می‌باشند، كه هر كدام از آن‌ها در بخش‌هایی كامل و در برخی فصول دارای ضعف هستند.

مکانیک سیالات یکی از شاخه‌های وسیع در مکانیک محیط‌های پیوسته را تشکیل می‌دهد.  سیالات به موادی گفته می شود که وقتی تنش برشی هر چند کوچکی وجود داشته باشد، شکل آن بطور پیوسته تغییر می کند. جسم جامد وقتی تحت تاثیر تنش برشی قرار بگیرد، تغییر مکان معینی می‌‌دهد و یا کاملا می‌‌شکند. مثلا قطعه جامد وقتی تحت تاثیر تنش برشی τ قرار بگیرد، تغییر شکلی می‌‌دهد که آن را با زاویه Δα مشخص می کنند. اگر به جای آن یک ذره سیال قرار داشت، Δα ثابتی وجود نخواهد داشت، حتی اگر تنش بی نهایت کوچک می‌‌بود. در عوض تا وقتی که تنش برشی τ اعمال شود، یک تعییر شکل پیوسته ادامه دارد. با دانستن این مسئله معادله‌هایی برای تحلیل حرکت سیالات طرح‌ریزی شده است.

مشخصات فایل

  • نام کامل کتاب : مکانیک سیالات در مهندسی شیمی
  • حجم فایل : 2.49 مگابایت
  • انتشارات : ----
  • نویسنده : ----
  • تعداد صفحات : 77
  • کیفیت : scan

لینک های دانلود

دانلود با لینک مستقیم

google+

linkedin

سید محمد سعید عربی
`

نویسنده: سید محمد سعید عربی

مدیر اجرایی شرکت توسعه انرژی آپرین کارشناس ارشد مهندسی شیمی از دانشگاه تهران کارشناسی مهندسی شیمی از دانشگاه تهران مسلط به زبان انگلیسی با مدرک آیلتس 8 4 سال سابقه تدریس زبان انگلیسی 3 سال سابقه فعالیت در حوزه اپلای و تحصیلات خارج از کشور 2 سال سابقه آزمایشگاهی در سازمان انرژی اتمی 2 سال سابقه تدریس مقاله خوانی و مقاله نویسی

دیدگاه ها