دانلود کتاب Cooling Tower Fundamentals - برج های خنک کننده

سه شنبه 30 خرداد 1396 مهندسی شیمی ، کتاب درسی

این کتاب در 8 فصل به توضیح کلیات برج های خنک کننده پرداخته است. کاربرد برج‌های خنک‌کن به قرن نوزدهم و اختراع چگالنده برای استفاده در موتور بخار برمی‌گردد.

در چگالنده‌ها سیال خنک‌کن غالباً آب است؛ به این صورت که آب با گرفتن گرمای بخاری که از خروجی توربین یا پیستون به چگالنده رسیده است، میعان می‌کند. وجود این مرحله در چرخه موتور بخار باعث افت فشار بخار خروجی می‌شود ولی در عوض مصرف بخار و در نتیجه مصرف سوخت را کاهش می‌دهد و هم‌زمان کارایی سیستم را نیز بالا می‌برد. البته باید در نظر داشت که چگالنده‌ها در عمل نیاز به برج خنک‌کن به نسبت بزرگی دارند و در صورت عدم وجود برج خنک‌کن، استفاده از آن‌ها اقتصادی نیست.

برج های خنک کننده یا کولینگ تاور در اصل وسایل خنک کردن آب می باشند و وسیله ای می باشد که گرمای تولید شده توسط کندانسور را به محیط آزاد منتقل می کند. آب گرم خروجی از کندانسور به بالای خنک کن پمپ می شود و از آنجا به تشتک برج می ریزد .. آب گرم شده برای خنک شدن به برج خنک کن بازمی گردد. آب در برج به گردش در می آید و از بالای برج به طرف پایین ریخته می شود . این آب در حین سقوط از درون پوشش های داخلی برج با هوا برخورد کرده و گرمای خود را به هوا می دهد و کاهش دمای سیال سرویس صرفاً تا دمایی نزدیک به دمای حباب خشک هوا امکان‌پذیر می شود.

مشخصات فایل

  • نام کامل کتاب :  Cooling Tower Fundamentals
  • حجم فایل : 15.25 مگابایت
  • انتشارات : SPX Cooling Technologies
  • نویسنده : John C. Hensley
  • تعداد صفحات : 119
  • کیفیت : Ebook

لینک های دانلود

دانلود با لینک مستقیم

google+

linkedin

سید محمد سعید عربی
`

نویسنده: سید محمد سعید عربی

مدیر اجرایی شرکت توسعه انرژی آپرین کارشناس ارشد مهندسی شیمی از دانشگاه تهران کارشناسی مهندسی شیمی از دانشگاه تهران مسلط به زبان انگلیسی با مدرک آیلتس 8 4 سال سابقه تدریس زبان انگلیسی 3 سال سابقه فعالیت در حوزه اپلای و تحصیلات خارج از کشور 2 سال سابقه آزمایشگاهی در سازمان انرژی اتمی 2 سال سابقه تدریس مقاله خوانی و مقاله نویسی

دیدگاه ها