دانلود جزوه سوخت و احتراق

دانلود جزوه سوخت و احتراق

سوخت  ماده‌ای است که در اثر تغییرات (معمولاً شیمیائی) تولید انرژی مفید می‌کند که بعداً می‌تواند تبدیل به انرژی مکانیکی شود. این تغییرات معمولاً با سوختن (یعنی ترکیب با اکسیژن) همراه است. فرایندهای مورد استفاده برای تبدیل سوخت به انرژی عبارتند از: واکنش های شیمیایی مختلف و گرمازا واکنش های هسته ای مانند شکافت هسته ای یا گداخت هسته ای. هیدروکربن ها تا حد زیادی شایع ترین منبع سوخت مورد استفاده توسط انسان است، اما در بسیاری از موارد فلزات رادیو اکتیو نیز استفاده می شوند.

سوخت های شیمیایی موادی هستند که باعث آزاد شدن انرژی از طریق واکنش با مواد اطراف آنها است که مهمترین آنها توسط فرایند اکسیداسیون می باشد.

سوخت های زیستی می تواند به عنوان سوخت مایع، جامد یا گاز متشکل یا حاصل از زیست توده تعریف شود. زیست توده نیز می تواند برای گرم کردن یا تولید برق استفاده شود. سوخت های زیستی را می توان از هر منبع کربن مثل گیاهان که به سرعت جایگزین می شود بدست اورد. بسیاری گیاهان مختلف و مواد مشتق شده از گیاهان برای تولید سوخت زیستی استفاده می شود.

شاید اولین سوخت کار گرفته شده توسط انسان چوب است. شواهد نشان می دهد آتش کنترل شده تا ۱.۵ میلیون سال پیش مورد استفاده قرار گرفت چوب به عنوان یک سوخت تا به امروز باقی مانده است. چوب دارای چگالی انرژی ۱۰-۲۰ MJ / به ازای هر کیلوگرم اخیرا سوخت های زیستی برای استفاده در حمل و نقل خودرو Bioethanol و  مورد توجه واقع شده است.

در این پست جزوه کامل درس سوخت و احتراق را برای شما عزیزان آماده کرده ایم امیدواریم مفید باشد  .

مشخصات فایل

  • نام کامل کتاب: جزوه سوخت و احتراق
  • حجم فایل: 2.9 مگابایت
  • تعداد صفحات: 108
  • کیفیت: تایپ

لینک های دانلود

دانلود لینک مستقیم

google+

linkedin

سید صادق کرمانیان
`

نویسنده: سید صادق کرمانیان

#کارشناسی مهندسی نفت

دیدگاه ها