دانلود کتاب Introduction to COMSOL Multiphisics معرفی برنامه کامسول

سه شنبه 23 خرداد 1396 مهندسی شیمی ، کتاب درسی

کتاب پیش رو شامل معرفی مفاهیم و تعاریف نرم افزار به صورت کلی ست. همچنین در این کتاب سعی شده با استفاده از مثال های کلی و اساسی کاربردهای شگفت انگیز این نرم بیشتر نشان داده شود.

نرم‌افزار کامسول مولتی‌فیزیکس (به انگلیسی: COMSOL Multiphysics) یک مجموعه کامل شبیه‌سازی است که می‌تواند معادلات دیفرانسیل سیستم‌های غیر خطی را توسط مشتق‌های جزئی به روش اجزاء محدود (FEMM) در فضاهای یک، دو و سه بعدی حل نماید. این نرم‌افزار می‌تواند در حضور چالش‌هایی نظیر میدان‌های الکترومغناطیسی، کشش، دینامیک سیالات و دینامیک گاز به خوبی راهگشا باشد. COMSOLL همچنین فرصتی برای حل مشکل به عنوان یک فرمول ریاضی (در فرم معادلات) و فیزیکی (انتخاب مدل فیزیکی، به عنوان مثال مدل فرایند انتشار) را به کاربر می‌دهد. بدیهی است، در هر مورد سیستم معادلات حل خواهد شد، تفاوت فقط در امکان استفاده از سیستم‌های فیزیکی و جسمی و واحدها نهفته است. به اصطلاح حالت فیزیکی، می‌توان از معادلات پیش تعریف شده برای اکثر پدیده‌های انجام گرفته در علوم و فناوری استفاده کرد، مانند انواع روش‌های انتقال حرارت و برق، تئوری الاستیسیته، نفوذ مولکولی و انتقال جرم و انتشار، انتشار موج و جریان سیال.

کتاب پیش رو شامل معرفی مفاهیم و تعاریف نرم افزار به صورت کلی ست. همچنین در این کتاب سعی شده با استفاده از مثال های کلی و اساسی کاربردهای شگفت انگیز این نرم بیشتر نشان داده شود. برخی از مباحث موجود در این کتاب شامل :

 • - Capture the Concept
  - Thorough Example: The Busbar
  - Parameters, Functions, Variables, and Model Couplings
  - Material Properties and Libraries
  - Mesh Sequences
  - Adding Physics to a Model

می باشد که به زبان انگلیسی به صورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته است.

مشخصات فایل

 • نام کامل کتاب : Introduction to COMSOL Multiphisics
 • حجم فایل : 5 مگابایت
 • انتشارات : COMSOL Multiphisics
 • نویسنده : COMSOL CO
 • تعداد صفحات : 102
 • کیفیت : Ebook

لینک های دانلود

دانلود لینک مستقیم

google+

linkedin

سید محمد سعید عربی
`

نویسنده: سید محمد سعید عربی

مدیر اجرایی شرکت توسعه انرژی آپرین کارشناس ارشد مهندسی شیمی از دانشگاه تهران کارشناسی مهندسی شیمی از دانشگاه تهران مسلط به زبان انگلیسی با مدرک آیلتس 8 4 سال سابقه تدریس زبان انگلیسی 3 سال سابقه فعالیت در حوزه اپلای و تحصیلات خارج از کشور 2 سال سابقه آزمایشگاهی در سازمان انرژی اتمی 2 سال سابقه تدریس مقاله خوانی و مقاله نویسی

دیدگاه ها