ظرفیت دانشگاه های سراسر کشور در مهندسی نفت ( کارشناسی – کارشناسی ارشد – دکتری)

ظرفیت دانشگاه های سراسر کشور در مهندسی نفت ( کارشناسی - کارشناسی ارشد - دکتری)

ظرفیت دانشگاه های سراسر کشور در مهندسی نفت

شاید برای شما سوال باشد که سالانه در کشور چند نفر وارد مسیر شیرین مهندسی نفت می شوند و از این تعداد چند نفر در کدام مقطع مشغول به تحصیل هستند . در این فایل شما می توانید تعداد ورودی های رشته مهندسی نفت را به تفکیک نوع دانشگاه (آزاد – سراسری) نیز مشاهده کنید. این فایل توسط گروه مهندسین دانشگاه تهران برای اطلاع بیشتر شما همراهان همیشگی آماده گردیده است.

مهندسی نفت (به انگلیسی: Petroleum engineering) کاربرد دانش، فناوری، ریاضیات و اقتصاد در فرایند اکتشاف، استخراج، برآورد مخزن و توسعهٔ نفت، گاز و سایر ترکیبات هیدروکربنی از مخازن زیرزمینی و انتقال آنها به پالایشگاه، صنایع پایین‌دستی و مصرف‌کننده‌است. شایان توجه است که پالایش نفت در حیطهٔ صنایع پایین‌دستی صنایع نفت و گاز بوده و در محدودهٔ مهندسی شیمی قرار می‌گیرد.

در سال‌های اخیر به‌دنبال تغییراتی که در رویکرد سرمایه‌ها به‌سوی منابع جدید انرژی صورت گرفته است، بسیاری از دانشگاه‌ها همچون استنفورد و دانشگاه کالیفرنیا این رشته را به مهندسی منابع انرژی تغییر نام داده‌اند؛ چرا که مباحث طرح‌شده در انرژی زمین‌گرمایی و سایر انرژی‌های نوین کماکان بسیار نزدیک به‌این رشته می‌باشد. در مهندسی نفت دروسی همچون ریاضیات، فیزیک، مکانیک سیالات، استاتیک، ترمودینامیک، انتقال حرارت، انتقال جرم، زمین‌شناسی و … تدریس می‌شود.

مشخصات فایل و لینک های دانلود

  • حجم فایل: ۱۹ کیلوبایت
  • نویسنده: گروه مهندسین دانشگاه تهران
  • کیفیت: فایل اکسل

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *